Dzień siódmy
Dziś zakończyła się półkolonia pionu harcerskiego.Nasi żeglarze po raz ostatni brali udział w obrzędowej grze i rozgrywce oraz spotkali się z królami państw, które reprezentują. W drodze powrotnej pokonali ostatnią przeszkodę w postaci królowej morskich potworów i wspólnie dopłynęli z powrotem do Portu Dagat.
Zdjęcia

Dzień szósty
Dziś rano załogi statków przygotowały dla siebie nawzajem różne zadania. Później znów wzięli udział w grze i rozgrywce, by po południu sprawdzić swoje umiejętności czytania oraz tworzenia map i na końcu zmierzyć się z Morskim Potworem, którego udało im się wspólnie pokonać.
Zdjęcia

Dzień piąty
Harcerzy czekają jeszcze 2 dni morskich przygód. Dzisiaj naszych żeglarzy odwiedzili panowie policjanci z Komendy Wojewódzkiej, by opowiedzieć im o bezpiecznych wakacjach. Po obrzędowej grze i rozgrywce wzięli oni udział w zajęciach gotowania – kuchniach świata w porcie, do którego dziś dobili. Przeżyli również sztorm na morzu, podczas którego odnaleźli spokój przy kominku i śpiewankach
Zdjęcia

Dzień czwarty
Harcerze za to dopłynęli dziś do stałego lądu, gdzie zwiedzili Zamek Ogrodzieniec, Górę Birów oraz Pustynię Błędowską.
Zdjęcia

Dzień trzeci
Harcerze podjęli próbę ponownego wypłynięcia na morze w poszukiwaniu nowego lądu. Po dobiciu do brzegu szukali okazji by zdobyć jak największe wpływy. Popołudniu dosięgnął ich kryzys zaopatrzenia, z którym bardzo sprytnie sobie poradzili, organizując wymiany handlowe między załogami statków oraz z miejscową ludnością.
Zdjęcia

Dzień drugi
Harcerze wybrali się na zwiad wyspy, na której rozbiły się ich statki. Podczas poznawania wyspy udzielili też pierwszej pomocy kilku jej mieszkańcom. Później gromadzili na giełdzie materiały i surowce pomocne w próbie ucieczki z wyspy.
Zdjęcia

Dzień pierwszy
Harcerze wypłynęli na pełne morze z Portu Dagat, poznawali uroki życia na statku, tworzyli swoją obrzędowość oraz brali udział w strategicznej grze terenowej.
Zdjęcia