Szczep organizuje rocznie blisko pół tysiąca zbiórek dla młodzieży z Nowej Huty, kilkadziesiąt akcji, szkolenia, warsztaty, wyjazdy czy obóz w wakacje. Do sprawnej i profesjonalnej organizacji tak zróżnicowanego programu wychowawczego szczepu potrzeba zaangażowanego, ambitnego i stale rozwijającego się zespołu. Oto nasza kadra instruktorska:

Krzysiu

phm. Krzysztof Szczurek
Funkcja: Komendant Szczepu
Do Szczepu Tęczowego dołączył w 2008 roku. Przez te wszystkie lata miał okazję przewinąć się przez różne drużyny pełniąc służbę m.in. w 346 KDH „Destemido” i 335 KDSH „Niewidzialni”. Poza szczepem jest członkiem hufcowego KSH i chorągwianego Zespołu ds. Wychowania Duchowego i Religijnego. Ukończył studia na kierunku informatyka na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jego pasją jest tworzenie nowych projektów, zgłębianie duchowości katolickiej i dzielenie się swoim doświadczeniem z innymi. W wolnym czasie lubi spędzać czas z przyjaciółmi, grać w piłkę nożną i mierzyć się z nowymi historiami – na ekranie.

Wojas

phm. Wojciech Szydłowski HO
Funkcja:
 Zastępca komendanta
W harcerstwie od 2006 roku. Wcześniej przyboczny w 208 KDH „Hakratury”, drużynowy 334 KDSH „Hadrenalien”, od kilku lat w komendzie. Skończył informatykę. Studia przeradzają się w jego pasję – interesuje go sprzęt, diagnostyka sieci i inne informatyczne kwestie. Poza tym ma też inne pasje, jak chociażby survival czy sport, w szczególności tenis stołowy. Fan dobrej książki i filmu. Zawodowo jest specjalistą od reklamy efektywnościowej, gdzie realizuje oraz optymalizuje reklamy w modelu performance.

Dominika

dh Dominika Czółno
Funkcja:
 Skarbnik Szczepu
W ZHP od 2004. W poprzednich latach drużynowa 1 GZ „Kubusie Puchatki”, od 2019 skarbnik szczepu. Absolwentka turystki i rekreacji na Uniwersytecie Pedagogicznym. W życiu prywatnym pracownik biurowy w Ringier Axel Springer. Interesuje się fotografią, podróżami oraz makijażem. Ogromna fanka zwierząt i dobrego jedzenia.

Piotr Turbasa

phm. Piotr Turbasa
Funkcja:
 członek komendy ds. pracy z kadrą i pionu wędrowniczego
W Związku Harcerstwa Polskiego od 2006. W minionych latach drużynowy 336 KDW Bastion, członek komendy Szczepu oraz jego późniejszy komendant. Prywatnie absolwent kroatystyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje się historią oraz kulturą Bałkanów Zachodnich, piłką nożną i literaturą fantastyczną.

Gorniak Piotr

phm. Piotr Górniak
Funkcja:
 członek komendy ds. planowania strategicznego i pionu HS
W 2004 roku po raz pierwszy przyszedł na zbiórkę zuchową i postanowił zostać. Były drużynowy 335 KDSH „Niewidzialni”. Poza szczepem zaangażowany w pracę hufcowego zespołu kadry kształcącej i namiestnictwa starszoharcerskiego. Absolwent kursu podhacmistrzowskiego „Woodbadge” i kursu kadry kształcącej. Po ukończeniustudiów na kierunku „język polski w komunikacji społecznej” kontynuuje rozwijanie swoich naukowych zainteresowań studiując lingwistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zafascynowany tym, jak rzecz może wyrażać coś innego – w przyszłości chciałby zająć się badaniami nad znakami i językiem. Lubi spędzać czas grający w gry wszelakie, od czasu do czasu też pobiega.

Romek

dh. Mateusz Romanowski
Funkcja:
 członek komendy ds. harcerskich, drużynowy 345 KDH Orion, szef zespołu promocji szczepu
Z ZHP związany od 2005 roku, przez cały ten czas związany z 208 KDH HAKRATURY, również jako drużynowy przez 3 lata. W szczepie obecnie jestem drużynowym 345 KDH ORION, członkiem komendy ds. Pionu harcerskiego oraz szefem promocji. Ukończony kurs przewodnikowski oraz drużynowych “Alma matter”. Prywatnie absolwent Technikum Mechanicznego HTS, niedługo tata oraz pracownik Interii na stanowisku Traffic Manager. Interesuje się sportem oraz esportem. W wolnych chwilach spędzam czas aktywnie grając w piłkę, jeżdżąc na rowerze oraz grając w deszczowe dni w gry RPG.

Natalia Mastalerz

dh. Natalia Mastalerz
Funkcja:
 członek komendy ds. pionu zuchowego, opiekun 19 GZ Kraina Oz
W Związku Harcerstwa Polskiego od 2012 roku. Ukończyła kurs przewodnikowski, drużynowych oraz pierwszej pomocy. Prywatnie studentka pierwszego roku pielęgniarstwa w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Interesuje się pierwszą pomocą, biologią(głównie anatomią człowieka), zwierzętami oraz motocyklami.

Kadra Zuchowa

Krzysiek Jaworski

pwd. Krzysztof Jaworski
Funkcja:
 drużynowy 1 GZ Kubusie Puchatki
Swoją przygodę z harcerstwem zaczął w 2008 roku, kiedy to jako dzielny zuch uczęszczał na zbiórki 1 GZ “Kubusie Puchatki”, gdzie od 2018 roku pełni funkcję drużynowego. Jest absolwentem XII LO oraz wielkim miłośnikiem historii i wszystkiego co z nią związane. W wolnym czasie poszerza z niej wiedzę, a także spędza czas na boisku uprawiając sport, w szczególności rozgrywając z przyjaciółmi emocjonujące mecze piłki nożnej

Daria Widlo

dh. Daria Widło
Funkcja:
 drużynowa 2 GZ Polne Kwiatki
W harcerstwie od 2012. Ukończyła kurs przewodnikowski oraz kurs drużynowych zuchowych. Prywatnie uczęszcza do 3 klasy w XII LO im. Cypriana Norwida w Krakowie na profil psychologiczno-pedagogiczny. Poza harcerstwem interesuje się psychologią oraz fotografią.

Wiktoria Brończak

dh. Wiktoria Brończak
Funkcja:
 drużynowa 4 GZ Krasnoludkowy Ród
W ZHP od 2009 roku. Ukończyła kurs przewodnikowski, kurs drużynowych oraz wędrowniczy kurs pierwszej pomocy. Obecnie jest również członkinią 336 KDW ,,Bastion”. Uczennica XI LO na profilu matematyczno-informatycznym. Jej pasją jest Azja, sztuka, nauka nowych języków a także oglądanie wszelakich seriali i filmów.

Emilia Wielgus

dh. Emilia Wielgus
Funkcja:
 drużynowa 16 GZ Żeglarze Czarnej Perły
ZHP od 2017 roku. Ukończyła kurs drużynowych, kurs przewodnikowski oraz wędrowniczy kurs pierwszej pomocy. Obecnie członkini 336 KDW „Bastion”. Uczennica klasy maturalnej XII LO w Krakowie na profilu medycznym. Od dziecka związana z różnymi stylami tanecznymi.

Emilka Glowacz

dh. Emilia Głowacz
Funkcja:
 drużynowa 19 GZ Kraina Oz
W harcerstwie od 2013, wcześniej przyboczna 19 GZ. Ukończyła kurs drużynowych oraz kurs przewodnikowski. Interesuje się muzyką, gra na wielu instrumentach, w tym na gitarze. Dużo czasu poświęca na słuchanie muzyki oraz kreatywne prace twórcze, takie jak malowanie, przerabianie ubrań czy prowadzenie BulletJournala.

Karolina Skruch

dh. Karolina Skruch
Funkcja: przyboczna 1 GZ Kubusie Puchatki
W 2013 roku harcerstwo stało się częścią życia dh. Karoliny, która od 2018 roku u boku dh Krzysztofa pełni funkcję przybocznej w 1GZ. Obecnie uczęszcza do III LO. Poza gromadą zuchową rozwija się poprzez branie udziału w różnych kursach harcerskich oraz angażowanie się na zbiórkach 336 KDW “Bastion”. Druhna Karolina interesuje się językami obcymi (w szczególności niemieckim), poznawaniem kultury państw Skandynawii oraz podróżowaniem

Janek Krajewski

dh Jan Krajewski
Funkcja:
 przyboczny 1 GZ Kubusie Puchatki
W harcerstwo angażuje się od 2008 roku, a od 2018 pełni funkcję przybocznego w 1 GZ “Kubusie Puchatki”. Dh Janek jest absolwentem XII LO i tak jak dh Krzysztof jego największą pasją jest historia i sport. Ponadto swój wolny czas poświęca długim spacerom (w szczególności po górach) oraz czytaniu książek i poezji.

Marcin Mastalerz

dh Marcin Mastalerz
Funkcja:
 przyboczny 1 GZ Kubusie Puchatki
Swoją przygodę z harcerstwem przeżywa od 2016 roku.W życie 1 GZ “Kubusie Puchatki” angażuje się od 2019 roku, gdzie w 2020 został mianowany przybocznym. Dh Marcin uczęszcza do Technikum ekonomiczno-handlowego nr 5. W wolnym czasie doskonali swoje umiejętności gry w ping-ponga oraz z przyjaciółmi grywa w najróżniejsze gry komputerowe.

Julia Chaber

dh. Julia Chaber
Funkcja:
 przyboczna 2 GZ Polne Kwiatki
W harcerstwie od 2011. Ukończyła kurs przewodnikowski oraz kurs drużynowych. Prywatnie: 3 klasa w X LO im. KEN o profilu polonistyczno – biologicznym, interesuje się literaturą i muzyką.

Klaudia Tuczynska

dh. Klaudia Tuczyńska
Funkcja:
 przyboczna 2 GZ Polne Kwiatki
W szczepie od 2012. Ukończyła kurs przybocznych zuchowych. Prywatnie: uczennica 2 klasy w Zespole Szkół Poligraficzno- Medialnych im.Z. Klemensiewicza na profilu technik reklamy. Interesuje się literaturą i kinematografią.

Marysia

dh. Maria Braska
Funkcja: 
przyboczna 4 GZ Krasnoludkowy Ród
W ZHP od 2010 roku.Ukończyła kurs przybocznych zuchowych. Obecnie członkini 336 KDW „Bastion”. Uczennica XII LO iw Krakowie Jej pasją jest sztuka, taniec oraz historia.

Jakub Krogulec

dh Jakub Krogulec
Funkcja:
 przyboczny 16 GZ Żeglarze Czarnej Perły
W harcerstwie od 2012. Obecnie członek 334 KDSH „Hadrenalien”. Ukończył kurs przybocznych zuchowych.  Prywatnie uczeń pierwszej klasy liceum na profilu matematyczno-informatycznym. Interesuje się programowaniem oraz wycieczkami górskimi, nie pogardzi też dobrą książką czy serialem kryminalistycznym.

Gabrysia Dabek

dh. Gabriela Dąbek
Funkcja:
 przyboczna 19 GZ Kraina Oz
W szczepie od małego zuszka, wcześniej harcerka w 345 KDH Orion.Ukończyła kurs przybocznych zuchowych.
Prywatnie interesuje się malowaniem, często szyje własne ubrania, w wolnym czasie lubi oglądać seriale.

Kadra Harcerska

Zosia Pietrzak

dh. Zofia Pietrzak
Funkcja:
 drużynowa 207 KDH Żagiew, członek zespołu promocji
W harcerstwie od 2010, od początku związana z 207 KDH, wcześniej jako zastępowa i przyboczna. Aktualnie również członkini 336 KDW Bastion.Uczennica III LO w Krakowie. Ukończyła kurs przewodnikowski, kurs drużynowych oraz pierwszej pomocy. Prywatnie uwielbia śpiewać, gotuje oraz interesuje się naukami ścisłymi i dietetyką.

Szymon Kutaj

dh Szymon Kutaj
Funkcja:
 drużynowy 208 KDH Hakratury
W ZHP od 2011.Funkcję drużynowego pełni już trzeci rok. Wcześniej zastępowy oraz przyboczny. Ukończył kurs drużynowych, a także kurs przewodnikowski. W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze i deskorolce oraz słuchać muzyki. Jego pasją jest również chodzenie po górach.

Asia Wisniewska

dh. Joanna Wiśniewska
Funkcja:
 drużynowa 346 KDH Destemido
W ZHP od 2011. Ukończyła kurs przewodnikowski, drużynowych oraz pierwszej pomocy. Absolwentka liceum, od października wybiera się na studia techniczne. Interesuje się przedmiotami ścisłymi. Od czasu do czasu lubi porysować lub popływać.

Martyna Dusko

dh. Martyna Duśko
Funkcja:
przyboczna 207 KDH Żagiew
W Szczepie Tęczowym od 2015. Obecnie członkini 336 KDW Bastion. Ukończyła kurs przybocznych harcerskich oraz kurs pierwszej pomocy HSR. Uczennica 2 klasy technikum Ekonomicznego nr. 2 w Krakowie. Interesuje się gotowaniem, grą na gitarze oraz ekonomią.

Tymek Glazar

dh Tymoteusz Glazar
Funkcja:
 przyboczny 208 KDH Hakratury, członek zespołu promocji
W ZHP od 2010. Ukończył kurs przybocznych oraz kurs przewodnikowski.
Interesuje się jazdą na rolkach, gra na gitarze basowej oraz rysuje.

Wojtek Pojasek

dh Wojciech Pojasek
Funkcja:
 przyboczny 208 KDH Hakratury, członek zespołu promocji
W ZHP od 2011. Ukończył kurs przybocznych harcerskich. Jego zainteresowaniami jest między innymi jazda na longboardzie, na rowerze górskim, fotografia, programowanie.

Emilka Palac

dh. Emilia Pałac
Funkcja:
 przyboczna 345 KDH Orion, członek zespołu promocji
W harcerstwie od 2012. Uczennica XIII LO w Krakowie o profilu językowym. Ukończyła kurs przybocznych harcerskich. Interesuje się body paintingiem, w wolnym czasie tworzy charakteryzacje filmowe, gra na ukulele i czyta.

Wiktoria Stankiewicz

dh. Wiktoria Stankiewicz
Funkcja:
 przyboczna 346 KDH Destemido
W ZHP od 2014. Ukończyła kurs przybocznych harcerskich. Uczennica klasy drugiej liceum o profilu matematyczno-fizycznym. Interesuje się przedmiotami ścisłymi, a wolnym czasie uprawia sport i hobbystycznie jeździ na rolkach.

Kadra starszoharcerska

Gabrysia Gontarz

dh. Gabriela Gontarz
Funkcja:
 drużynowa 335 KSDH Niewidzialni
W ZHP od 10 lat. Ukończyła kurs WKPP oraz kurs przewodnikowski. Obecnie członkini 336 KDW “Bastion”. Uczennica klasy maturalnej XII LO na profilu psychologiczno-pedagogicznym. Prywatnie interesuje się fotografią, serialami i tańcem. Poza lekcjami integruje się z ludźmi. Miłośniczka spania do późna.

Kadra Wędrownicza

Grzegorz Latala

dh Grzegorz Latała
Funkcja: 
drużynowy 336 KDW Bastion
W harcerstwie od 2011. Wcześniej przyboczny w Bastionie. W wolnym czasie gra w piłkę nożną i śledzi najnowsze trendy modowe, choć lubi wracać do stylu lat 90-tych. Jest też zainteresowany ekonomią i wiąże z tym swoją przyszłość.

Instruktorzy szczepu

Kasia Marszalik

phm. Katarzyna Marszalik HO
Funkcja: 
opiekun 207 KDH Żagiew, członek zespołu promocji
W szczepie od 2010. Od początku związana z 207 KDH – jako harcerka, zastępowa, przyboczna i drużynowa. Ukończyła kurs przewodnikowski, drużynowych, pierwszej pomocy oraz podharcmistrzowski. Prywatnie studentka filologii tureckiej na UJ. Uwielbia języki obce, gotowanie i dobrą herbatę, interesuje się także turystyką oraz fotografią.