Kadra

Szczep „Tęczowy” organizuje rocznie blisko pół tysiąca zbiórek dla młodzieży z Nowej Huty, kilkadziesiąt akcji, szkolenia, warsztaty, wyjazdy, i obóz w wakacje. Do sprawnej i profesjonalnej organizacji tak zróżnicowanego programu wychowawczego szczepu potrzeba zaangażowanego, ambitnego i stale rozwijającego się zespołu. Oto nasza kadra instruktorska:

Komenda szczepu:


Turbasastronapwd. Piotr Turbasa HO

Funkcja: komendant szczepu
W harcerstwie od 2007 roku. Przez dwa lata prowadził drużynę wędrowniczą „Bastion”. Student IV roku filologii słowiańskiej. Interesuje się nauką języków obcych oraz literaturą. Pasjonuje się sportami drużynowymi, a zwłaszcza piłką nożną. Lubi wędrować, szczególnie po niezbyt uczęszczanych szklakach.

 

Wojasstronapwd. Wojciech Szydłowski HO
Funkcja: zastępca komendanta szczepu, skarbnik szczepu
W harcerstwie od 2006 roku. Przez kilka lat przyboczny 208 KDH „Hakratury”, później założył 334 KDSH „Hadrenlien” która prowadził przez ostatnie 2 lata. Skończył  informatykę.  Studia stopniowo przeradzają się w jego pasję – interesuje go sprzęt, diagnostyka sieci i inne informatyczne kwestie, ale też wiele nieinformatycznych rzeczy, jak chociażby survival, i najróżniejsze sporty, chociaż szczególnym sentymentem darzy tenis stołowy, który  trenował. Nie pogardzi również dobrą książka czy filmem.

KTynor

Karol Tynor
Funkcja: kwatermistrz szczepu
W harcerstwie od 2011 roku, a od roku kwatermistrz szczepu. Studiuje energetykę na Politechnice Krakowskiej. Jego wielką pasją jest motoryzacja. Wolny czas najchętniej spędza spotykając się ze znajomymi, uwielbia też chodzić po górach i jeździć na rowerze. Najchętniej uprawianym przez niego sportem jest pływanie.

 

Kadra zuchowa:


trop. Weronika Bujakowska
Funkcja:
 drużynowa 1 GZ „Kubusie Puchatki”
Uczęszcza do XI Liceum Ogólnokształcącego. W harcerstwie od 2011 roku. Ukończyła kurs przybocznych „Na słońce”. Wolny czas poświęca przyjaciołom. Lubi grać w koszykówkę i czytać książki. Pozytywną energię stara się czerpać z harcerstwa. Jestem bardzo pozytywną osobą, chętnie poznaje nowe osoby. Praca w gromadzie daje jej dużo satysfakcji, uśmiechu na twarzy i pomysłów.

 

pwd. Aleksandra Wilk HO
Funkcja: drużynowa 2 GZ „Polne Kwiatki”, członek komendy szczepu ds. zuchowych
Obecnie drużynowa, a poprzednio przyboczna w „Polnych Kwiatkach”. W szczepie od zucha – od 2003 roku. Praca z zuchami daje jej gigantyczną porcję energii. Lubi nauki ścisłe i ich najświeższe nowinki – od tego roku jest studentką Fizyki Medycznej na AGH. Dodatkowo jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej st. II. Gdy uda się jej wygospodarować chwilę wolnego czasu chodzi na basen, jeździ na rowerze i czyta. Kocha muzykę i poświęca jej możliwie jak najwięcej czasu.

ABilskapwd. Angelika Bilska HO
Funkcja: drużynowa 4 GZ „Krasnoludkowy ród”
Drużynowa, a wcześniej przyboczna 4 GZ „Krasnoludkowy Ród”. Harcersko udziela się też w 336 KDW „Bastion”. Ukończyła kurs przewodnikowski „Avengers”. Uczennica 3 klasy o profilu dziennikarsko-medialnym w XI Liceum Ogólnokształcącym. Interesuje się muzyką, literaturą, pisarstwem i jazdą konną. W wolnym czasie spotyka się z przyjaciółmi i uwielbia próbować coraz to nowszych rzeczy.

 

AKowalskasam. Anastazja Kowalska
Funkcja: drużynowa 16 GZ „Żeglarze Czarnej Perły
Drużynowa 16 GZ, uwielbia pracę z zuchami. Jest uczennicą drugiej klasy liceum. Lubi teatr i wiąże z nim swoją przyszłość. Najbardziej na świecie kocha podróżować uważa, że to kształtuje człowieka i jego patrzenie na świat. Bardzo często uczestniczy w harcerskich wyjazdach zagranicznych. Uwielbia książki Paulo Coelho.

 

ACislo2sam. Joanna Cisło
Funkcja: drużynowa 19 GZ „Kraina Oz”
W ZHP od 2008, ukończyła kurs przewodnikowski „Bushido” 2013. Studentka Historii na Uniwersytecie Jagielońskim. Pasjonatka historii i sztuki, lubi zwiedzać nowe miejsca. Uwielbia atmosferę muzeów, ale najchętniej spaceruje po zaułkach miast lub… lasach. Drugą jej pasją są musicale, szczególnie te sceniczne, ale też ich ekranizacje. Praca z gromadą daje jej wiele satysfakcji i motywuje do ciągłych poszukiwań. Fanka (prawie) wszystkiego co brytyjskie, w szczególności zespołu Queen i pogody.

Chaberstrona

trop. Julia Chaber
Funkcja: przyboczna 2 GZ „Polne Kwiatki”
W harcerstwie od 2011 roku, obecnie przyboczna w 2 GZ „Polne Kwiatki”. Uczennica drugiej klasy w gimnazjum nr 46. W wolnych chwilach czyta książki i interesuje się literaturą, ale nie pogardzi też dobrym serialem!

 

 

Widłostronatrop. Daria Widło
Funkcja: przyboczna 2 GZ „Polne Kwiatki”
W harcerstwie od 2011 roku, obecnie przyboczna w 2 GZ „Polne Kwiatki”. Uczennica drugiej klasy w gimnazjum nr 46

 

 

Brończak1

trop. Wiktoria Brończak
Funkcja: przyboczna 4 GZ „Krasnoludkowy Ród”
W harcerstwie od 2009 roku. Ukończyła szczepowy kurs zastępowych „Hogwart”. Prywatnie uczennica gimnazjum nr 46 w klasie o profilu DSD. Uwielbia pracować z zuchami, które dostarczają każdemu dobrego humoru, lubi też oglądać filmy oraz spacerować po mieście. Fanka piłki nożnej i pieszych wycieczek.

 

MastalerzstronaNatalia Mastalerz
Funkcja: przyboczna 19 GZ „Kraina Oz”
Uczennica 3 klasy w gimnazjum nr 49. W harcerstwie od 2011 roku, na początku zastępowa w 346 KDH „Destemido”, obecnie przyboczna w 19 GZ „Kraina Oz”. Interesuje się zwierzętami i w przyszłość chcę z nimi pracować.

 

 

Kadra harcerska:

Hernikstronapwd. Wiktoria Hernik HO
Funkcja: drużynowa 207 KDH „Żagiew”, członek komendy szczepu ds. pracy z kadrą
W ZHP od 2008 roku. Poza praca z drużyną wciąż poszukuje nowych harcerskich wyzwań. Prywatnie uczennica XIII LO. Interesuje się przede wszystkim psychologią i ratownictwem. Uwielbia czytać i podróżować. W przyszłości chciałaby zwiedzić całą Skandynawię.

 

 

Gralakstronaćw. Miłosz Gralak
Funkcja:
 drużynowy 208 KDH „Hakratury”
W ZHP od 2005 roku. Uczeń klasy maturalnej w III Liceum Ogólnokształcącym i szkoły muzycznej.

 

 

Tomaszstronapwd. Tomasz Matlęga HO
Funkcja: drużynowy 345 KDH „Orion”, zastępca komendanta szczepu
W 345 KDH „Orion” jest od 2008 roku, a od dwóch lat pełni funkcję drużynowego tej drużyny. W tym roku uczeń trzeciej klasy III LO o profilu humanistycznym. W wolnym czasie robi masę rzeczy związanych z wideo, ale także podróżuje, chodzi po górach i stara się czerpać 100% z życia!

  


Wiśniewskastronapion. Joanna Wiśniewska

Funkcja: drużynowa 346 KDH „Destemido”
Uczennica trzeciej klasy gimnazjum nr 46 w Krakowie. Do harcerstwa należy od 2012r. Wcześniej podzastępowa i przyboczna w 346 KDH Destemido, od czerwca 2017 drużynowa. Ukończyła kurs zastępowych „HIT”, kurs przybocznych „Kurs na słońce”, oraz kurs przewodnikowski „Korona Ziemi” i kurs drużynowych „Kombinacja”. Posiada patent zastępowej i przybocznej. Wolny czas poświęca na rysowanie i słuchanie muzyki, oraz oczywiście harcerstwo.

 

KMarszalikpion. Katarzyna Marszalik
Funkcja: przyboczna 207 KDH „Żagiew”
Uczennica VI LO w klasie dwujęzycznej o profilu humanistycznym. W ZHP od 2010. Entuzjastycznie nastawiona i pełna energii do pracy z drużyną. Do jej zainteresowań należą języki obce, motoryzacja oraz kulinaria.

 


Derwiszstronaodk. Kacper Derwisz

Funkcja: przyboczny 208 KDH „Hakratury”

 

 

 

odk. Paweł Paciorek
Funkcja: przyboczny 208 KDH „Hakratury”

 

 

 

Kutajstronaodk. Szymon Kutaj
Funkcja: przyboczny 208 KDH „Hakratury”

 

 

 

Czerniakstronaćw. Mateusz Czerniak 
Funkcja:
 przyboczny 345 KDH „Orion”
W 345 KDH „Orion” jest od  2011 roku. Uczeń III LO w klasie o profilu prawniczym. W wolnych chwilach jeździ na rolkach, gra w piłkę nożną oraz ogląda filmy. Bardzo lubi podróże, a jego największą pasją są zbiórki „Orionu”.

 

 

Włodarskistronaćw. Dawid Włodarski
Funkcja: przyboczny 345 KDH „Orion”
W 345 KDH „Orion” jeste od 2011 roku. Chodzi do III Liceum na os. Wysokim. W wolnych chwilach lubi jeździć na rolkach. Co tydzień uczęszcza także na zajęcia modelarskie, gdzie skleja modele samolotów zdalnie sterowanych.

 

 

Starzykstronaćw. Rafał Starzyk
Funkcja: przyboczny 345 KDH „Orion”
Harcersko – przyboczny 345 KDH Orion, z drużyną związany od 4 lat. Prywatnie uczeń technikum poligraficznego w klasie o profilu „grafika komputerowa”. W wolnych chwilach uwielbia tworzyć grafikę.

 

 

WWoszczynska

pion. Wiktoria Woszczyńska
Funkcja: przyboczna 346 KDH „Destemido”
Do harcerstwa należy od 2011 roku. Posiada patent zastępowej i przybocznej. Uczennica pierwszej klasy liceum. W wolnym czasie lubi rysować, grać na gitarze, w siatkówkę. Uwielbia podróżować.

 

 

Raźnystronaodk. Grzegorz Raźny
Funkcja: przyboczny 346 KDH „Destemido”

 

 

 

Kadra starszoharcerska:

 

Łobazastronaćw. Jakub Łobaza
Funkcja: 
drużynowy 334 KDSH „Hadrenalien”
W ZHP od 2006 roku. Funkcję drużynowego „Hadrenalien” objął w 2016 roku, wcześniej będąc przybocznym w tej drużynie i w 208 KDH „Hakratury”. Absolwent klasy biologiczno – geograficznej w XIII LO im. Bohaterów Westerplatte. Zainteresowany przyroda i muzyką, pasjonat jazdy na rolkach. oraz oczywiście harcerstwo

 


Górniakstronapwd. Piotr Górniak HO

Funkcja: drużynowy 335 KDSH „Niewidzialni”, członek komendy szczepu ds. promocji 
W ZHP od 2004. Student pierwszego roku komunikacji w praktyce społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonat pracy słowem – zarówno tym pisanym, jak i mówionym, od jakiegoś czasu mówiący i piszący o harcerstwie jako rzecznik prasowy Hufca ZHP Kraków – Nowa Huta. Miłośnik debat oksfordzkich, członek Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, zdobywca brązowego medalu na debatanckich Mistrzostwach Polski w 2016 roku. Uwielbia poznawać otaczający go świat, wciąż stara się zrozumieć rządzące nim prawa.

KSzczurek

Krzysztof Szczurek HO
Funkcja: przyboczny 335 KDSH „Niewidzialni”
Uczeń trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Krakowie w klasie o profilu matematycznym. Do ZHP należy już dziewiąty rok, wcześniej pełnił funkcję przybocznego w 346 KDH Destemido. Interesuje się programowaniem, kinem przygodowym oraz wszelkiej maści grami planszowymi. Nieustannie starający z nadzieją patrzeć na każdą sytuację.

 

GPietasam. Gabriela Pięta
Funkcja: przyboczna 335 KDSH „Niewidzialni”
W ZHP od 2007 roku, obecnie jako przyboczna w 335 KDSH Niewidzialni. Uczennica Publicznego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego na profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym. Ukończyła kurs przybocznych „Kurs na słońce”, kurs przewodnikowski „Veni, Vidi, Vici” oraz kurs drużynowych starszoharcerskich „Kombinacja”. Posiada również odznakę „Ratownik ZHP” przyznawaną po ukończeniu Wędrowniczego Kursu Pierwszej Pomocy. Prywatnie gra na gitarze, jeździ konno oraz tańczy Zumbe.

 

Kadra wędrownicza:

AOstromeckićw. Adrian Ostromęcki
Funkcja: drużynowy 336 KDW „Bastion”
W harcerstwie od 2007 roku. Jego pasją jest sztuka walki oyama karate oraz dbanie o sprawność fizyczną. Interesuje się komputerami i wytwarzaniem oprogramowania, z czym wiąże swoją przyszłość. Lubi jeździć na rolkach, na rowerze, a zimą na snowboardzie. W wolnym czasie gra na gitarze, uczy się japońskiego oraz gra w gry planszowe i komputerowe. Ukończył kurs przewodnikowski „Avengers”.

 

Instruktorzy Szczepu:

AMusial

sam. Alicja Musiał
Funkcja: współpracownik komendy szczepu ds. promocji i wizerunku

 

 

 

Przyjaciele