Kadra

Szczep organizuje rocznie blisko pół tysiąca zbiórek dla młodzieży z Nowej Huty, kilkadziesiąt akcji, szkolenia, warsztaty, wyjazdy, czy obóz w wakacje. Do sprawnej i profesjonalnej organizacji tak zróżnicowanego programu wychowawczego szczepu potrzeba zaangażowanego, ambitnego i stale rozwijającego się zespołu, oto nasza kadra instruktorska szczepu:

Komenda szczepu:

PTurbasapwd. Piotr Turbasa HO
Funkcja: komendant szczepu
W harcerstwie od 2007 roku. Przez dwa lata prowadził drużynę wędrowniczą „Bastion”. Student IV roku filologii słowiańskiej. Interesuje się nauką języków obcych oraz literaturą. Pasjonuje się sportami drużynowymi, a zwłaszcza piłką nożną. Lubi wędrować, szczególnie po niezbyt uczęszczanych szklakach.

 

WSzydlowski

pwd. Wojciech Szydłowski HO
Funkcja: skarbnik szczepu, zastępca komendanta szczepu
W harcerstwie od 2006 roku. Przez kilka lat przyboczny 208 KDH „Hakratury”, później założył 334 KDSH „Hadrenlien” która prowadził przez ostatnie 2 lata. Skończył  informatykę.  Studia stopniowo przeradzają się w jego pasję – interesuje go sprzęt, diagnostyka sieci i inne informatyczne kwestie, ale też wiele nieinformatycznych rzeczy, jak chociażby survival, i najróżniejsze sporty, chociaż szczególnym sentymentem darzy tenis stołowy, który  trenował. Nie pogardzi również dobrą książka czy filmem.

KTynor

Karol Tynor
Funkcja: kwatermistrz szczepu
W harcerstwie od 2011 roku, a od roku kwatermistrz szczepu. Studiuje energetykę na Politechnice Krakowskiej. Jego wielką pasją jest motoryzacja. Wolny czas najchętniej spędza spotykając się ze znajomymi, uwielbia też chodzić po górach i jeździć na rowerze. Najchętniej uprawianym przez niego sportem jest pływanie.

 

Kadra zuchowa:


trop. Weronika Bujakowska
Funkcja:
 drużynowa 1 GZ „Kubusie Puchatki”
Uczęszcza do XI Liceum Ogólnokształcącego. W harcerstwie od 2011 roku. Ukończyła kurs przybocznych „Na słońce”. Wolny czas poświęca przyjaciołom. Lubi grać w koszykówkę i czytać książki. Pozytywną energię stara się czerpać z harcerstwa. Jestem bardzo pozytywną osobą, chętnie poznaje nowe osoby. Praca w gromadzie daje jej dużo satysfakcji, uśmiechu na twarzy i pomysłów.

 

pwd. Aleksandra Wilk HO
Funkcja: drużynowa 2 GZ „Polne Kwiatki”, członek komendy szczepu ds. zuchowych
Obecnie drużynowa, a poprzednio przyboczna w „Polnych Kwiatkach”. W szczepie od zucha – od 2003 roku. Praca z zuchami daje jej gigantyczną porcję energii. Lubi nauki ścisłe i ich najświeższe nowinki – od tego roku jest studentką Fizyki Medycznej na AGH. Dodatkowo jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej st. II. Gdy uda się jej wygospodarować chwilę wolnego czasu chodzi na basen, jeździ na rowerze i czyta. Kocha muzykę i poświęca jej możliwie jak najwięcej czasu.

ABilskapwd. Angelika Bilska HO
Funkcja: drużynowa 4 GZ „Krasnoludkowy ród”
Drużynowa, a wcześniej przyboczna 4 GZ „Krasnoludkowy Ród”. Harcersko udziela się też w 336 KDW „Bastion”. Ukończyła kurs przewodnikowski „Avengers”. Uczennica 3 klasy o profilu dziennikarsko-medialnym w XI Liceum Ogólnokształcącym. Interesuje się muzyką, literaturą, pisarstwem i jazdą konną. W wolnym czasie spotyka się z przyjaciółmi i uwielbia próbować coraz to nowszych rzeczy.

 

AKowalskasam. Anastazja Kowalska
Funkcja: drużynowa 16 GZ „Żeglarze Czarnej Perły
Drużynowa 16 GZ, uwielbia pracę z zuchami. Jest uczennicą drugiej klasy liceum. Lubi teatr i wiąże z nim swoją przyszłość. Najbardziej na świecie kocha podróżować uważa, że to kształtuje człowieka i jego patrzenie na świat. Bardzo często uczestniczy w harcerskich wyjazdach zagranicznych. Uwielbia książki Paulo Coelho.

 

ACislo2sam. Joanna Cisło
Funkcja: drużynowa 19 GZ „Kraina Oz”
W ZHP od 2008, ukończyła kurs przewodnikowski „Bushido” 2013. Studentka Historii na Uniwersytecie Jagielońskim. Pasjonatka historii i sztuki, lubi zwiedzać nowe miejsca. Uwielbia atmosferę muzeów, ale najchętniej spaceruje po zaułkach miast lub… lasach. Drugą jej pasją są musicale, szczególnie te sceniczne, ale też ich ekranizacje. Praca z gromadą daje jej wiele satysfakcji i motywuje do ciągłych poszukiwań. Fanka (prawie) wszystkiego co brytyjskie, w szczególności zespołu Queen i pogody.

Natalia Mastalerz
Funkcja: przyboczna 19 GZ „Kraina Oz”
Uczennica 3 klasy w gimnazjum nr 49. W harcerstwie od 2011 roku, na początku zastępowa w 346 KDH „Destemido”, obecnie przyboczna w 19 GZ „Kraina Oz”. Interesuje się zwierzętami i w przyszłość chcę z nimi pracować.

 

 

Kadra harcerska:

WHernik

pwd. Wiktoria Hernik HO
Funkcja: drużynowa 207 KDH „Żagiew
W ZHP od 2008 roku. Poza praca z drużyną wciąż poszukuje nowych harcerskich wyzwań. Prywatnie uczennica XIII LO. Interesuje się przede wszystkim psychologią i ratownictwem. Uwielbia czytać i podróżować. W przyszłości chciałaby zwiedzić całą Skandynawię.

 

 

MGralakćw. Miłosz Gralak
Funkcja:
 drużynowy 208 KDH „Hakratury”
W ZHP od 2005 roku. Uczeń klasy maturalnej w III Liceum Ogólnokształcącym i szkoły muzycznej.

 

 


TMatlegapwd. Tomasz Matlęga HO

Funkcja: drużynowy 345 KDH „Orion”, zastępca komendanta szczepu
W 345 KDH „Orion” jest od 2008 roku, a od dwóch lat pełni funkcję drużynowego tej drużyny. W tym roku uczeń trzeciej klasy III LO o profilu humanistycznym. W wolnym czasie robi masę rzeczy związanych z wideo, ale także podróżuje, chodzi po górach i stara się czerpać 100% z życia!

  

ALapczynska2pwd. Agnieszka Łapczyńska HO
Funkcja: drużynowa 346 KDH „Destemido”
W harcerstwie od 9 lat, obecnie drużynowa 346 KDH „Destemido”, wcześniej zastępowa i przyboczna w 207 KDH „Żagiew”. Ukończyła kurs zastępowych oraz przybocznych „Kurs na słońce”. Uczennica III LO w Krakowie. W wolnym czasie spotyka się ze znajomymi, jeździ na rolkach i lubi podróżować.

 


KMarszalikpion. Katarzyna Marszalik

Funkcja: przyboczna 207 KDH „Żagiew”
Uczennica VI LO w klasie dwujęzycznej o profilu humanistycznym. W ZHP od 2010. Entuzjastycznie nastawiona i pełna energii do pracy z drużyną. Do jej zainteresowań należą języki obce, motoryzacja oraz kulinaria.

 

 

derwisz-malyodk. Kacper Derwisz
Funkcja: przyboczny 208 KDH „Hakratury”

 

 

 

odk. Paweł Paciorek
Funkcja: przyboczny 208 KDH „Hakratury”

 

 

 

MCzerniakćw. Mateusz Czerniak
Funkcja: przyboczny 345 KDH „Orion”
W 345 KDH „Orion” jest od  2011 roku. Uczeń III LO w klasie o profilu prawniczym. W wolnych chwilach jeździ na rolkach, gra w piłkę nożną oraz ogląda filmy. Bardzo lubi podróże, a jego największą pasją są zbiórki „Orionu”.

 

 

DWlodarskićw. Dawid Włodarski
Funkcja: przyboczny 345 KDH „Orion”
W 345 KDH „Orion” jeste od 2011 roku. Chodzi do III Liceum na os. Wysokim. W wolnych chwilach lubi jeździć na rolkach. Co tydzień uczęszcza także na zajęcia modelarskie, gdzie skleja modele samolotów zdalnie sterowanych.

 


rafal-malyćw. Rafał Starzyk

Funkcja: przyboczny 345 KDH „Orion”

 

 

 

WWoszczynska

pion. Wiktoria Woszczyńska
Funkcja: przyboczna 346 KDH „Destemido”
Do harcerstwa należy od 2011 roku. Posiada patent zastępowej i przybocznej. Uczennica pierwszej klasy liceum. W wolnym czasie lubi rysować, grać na gitarze, w siatkówkę. Uwielbia podróżować.

 

 

pion. Joanna Wiśniewska
Funkcja: przyboczna 346 KDH „Destemido”
Uczennica trzeciej klasy gimnazjum nr 46 w Krakowie. Do harcerstwa należy od 2012r. Wcześniej podzastępowa w 346 KDH Destemido, obecnie przyboczna. Ukończyła kurs zastępowych „HIT”, kurs przybocznych „Kurs na słońce”, oraz kurs przewodnikowski „Korona Ziemi”. Posiada patent zastępowej i przybocznej. Wolny czas poświęca na rysowanie i słuchanie muzyki, oraz oczywiście harcerstwo.

 

odk. Grzegorz Raźny
Funkcja: przyboczny 346 KDH „Destemido”

 

 

 

Kadra starszoharcerska:

KLobaza

ćw. Jakub Łobaza
Funkcja: 
drużynowy 334 KDSH „Hadrenalien”
W ZHP od 2006 roku. Funkcję drużynowego „Hadrenalien” objął w 2016 roku, wcześniej będąc przybocznym w tej drużynie i w 208 KDH „Hakratury”. Absolwent klasy biologiczno – geograficznej w XIII LO im. Bohaterów Westerplatte. Zainteresowany przyroda i muzyką, pasjonat jazdy na rolkach. oraz oczywiście harcerstwo

 

PGorniakpwd. Piotr Górniak HO
Funkcja: drużynowy 335 KDSH „Niewidzialni”, członek komendy szczepu ds. promocji 
W ZHP od 2004. Student Uniwersytetu Jagiellońskiego na pierwszym roku kierunku „Język polski w komunikacji społecznej”. Pasjonat pracy słowem – zarówno tym pisanym, jak i mówionym. Pisze dla Internetowego Magazynu Wędrowniczego „Na Tropie”, pełniąc tam jednocześnie funkcję szefa działu „Jestem w Związku”. Miłośnik debat oksfordzkich, zdobywca brązowego medalu na debatanckich Mistrzostwach Polski w 2016 roku. Uwielbia poznawać otaczający go świat, wciąż stara się zrozumieć rządzące nim prawa.

KSzczurek

Krzysztof Szczurek HO
Funkcja: przyboczny 335 KDSH „Niewidzialni”
Uczeń trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Krakowie w klasie o profilu matematycznym. Do ZHP należy już dziewiąty rok, wcześniej pełnił funkcję przybocznego w 346 KDH Destemido. Interesuje się programowaniem, kinem przygodowym oraz wszelkiej maści grami planszowymi. Nieustannie starający z nadzieją patrzeć na każdą sytuację, miłośnik kotletów schabowych.

 

GPietasam. Gabriela Pięta
Funkcja: przyboczna 335 KDSH „Niewidzialni”
W ZHP od 2007 roku, obecnie jako przyboczna w 335 KDSH Niewidzialni. Uczennica Publicznego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego na profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym. Ukończyła kurs zastępowych „HIT” 2012 i przybocznych „Kurs na słońce” 2015, a także Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy Kraków 2015. Prywatnie gra na gitarze, jeździ konno oraz tańczy Zumbe.

 

Kadra wędrownicza:

AOstromeckićw. Adrian Ostromęcki
Funkcja: drużynowy 336 KDW „Bastion”
W harcerstwie od 2007 roku. Jego pasją jest sztuka walki oyama karate oraz dbanie o sprawność fizyczną. Interesuje się komputerami i wytwarzaniem oprogramowania, z czym wiąże swoją przyszłość. Lubi jeździć na rolkach, na rowerze, a zimą na snowboardzie. W wolnym czasie gra na gitarze, uczy się japońskiego oraz gra w gry planszowe i komputerowe.

 

Instruktorzy Szczepu:

AMusial

sam. Alicja Musiał
Funkcja: współpracownik komendy szczepu ds. promocji i wizerunku

 

 

 

Przyjaciele