Kadra

Szczep „Tęczowy” organizuje rocznie blisko pół tysiąca zbiórek dla młodzieży z Nowej Huty, kilkadziesiąt akcji, szkolenia, warsztaty, wyjazdy, i obóz w wakacje. Do sprawnej i profesjonalnej organizacji tak zróżnicowanego programu wychowawczego szczepu potrzeba zaangażowanego, ambitnego i stale rozwijającego się zespołu. Oto nasza kadra instruktorska:

Komenda szczepu:


Turbasastronaphm. Piotr Turbasa HO

Funkcja: komendant szczepu
W harcerstwie od 2007 roku. Przez dwa lata prowadził drużynę wędrowniczą „Bastion”. Student piątego roku filologii słowiańskiej. Interesuje się nauką języków obcych oraz literaturą. Pasjonuje się sportami drużynowymi, a zwłaszcza piłką nożną. Lubi wędrować, szczególnie po niezbyt uczęszczanych szklakach.

 

Wojasstronapwd. Wojciech Szydłowski HO
Funkcja: zastępca komendanta szczepu, skarbnik szczepu
W harcerstwie od 2006 roku. Przez kilka lat przyboczny 208 KDH „Hakratury”, później założył 334 KDSH „Hadrenlien” którą prowadził przez 2 lata. Ukończył informatykę, która stopniowo przeradza się w jego pasję – interesuje go sprzęt, diagnostyka sieci i inne informatyczne kwestie, choć nie jest to jedyny przedmiot jego zainteresowań. Pasjonuje go chociażby survival i najróżniejsze sporty, chociaż szczególnym sentymentem darzy tenis stołowy, który trenował w przeszłości. Nie pogardzi również dobrą książka czy filmem.

Tomaszstronapwd. Tomasz Matlęga HO
Funkcja: zastępca komendanta szczepu
W ZHP jest od 2008 roku, w latach 2014 – 2017 był drużynowym 345 KDH „Orion”. Student pierwszego roku politologii na Uniwersytecie Pedagogicznym. W wolnym czasie robi masę rzeczy związanych z wideo, ale także podróżuje, chodzi po górach i stara się czerpać 100% z życia!

 

Górniakstronaphm. Piotr Górniak HO
Funkcja: członek komendy szczepu ds. promocji 
W ZHP od 2004. W latach 2014 – 2017 drużynowy 335 KDSH „Niewidzialni”. Absolwent kursu podharcmistrzowskiego Woodbadge. Student drugiego roku komunikacji w praktyce społecznej i pierwszego roku administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonat pracy słowem – zarówno pisanym, jak i mówionym, od jakiegoś czasu mówiący i piszący o harcerstwie jako rzecznik prasowy Hufca ZHP Kraków – Nowa Huta. Uwielbia poznawać otaczający go świat, wciąż stara się zrozumieć rządzące nim prawa.

Hernikstronaphm. Wiktoria Hernik HO
Funkcja: członek komendy szczepu ds. pracy z kadrą
W ZHP od 2008 roku. W latach 2014 – 2017 drużynowa 207 KDH „Żagiew”, wciąż poszukuje nowych harcerskich wyzwań. Absolwentka kursu podharcmistrzowskiego Woodbadge. Posiada odznakę „Ratownik ZHP” przyznawaną po ukończeniu Wędrowniczego Kursu Pierwszej Pomocy.  Prywatnie studentka pierwszego roku skandynawistyki na Wyższej Szkole Europejskiej. Interesuje się przede wszystkim psychologią i ratownictwem. Uwielbia czytać i podróżować. W przyszłości chciałaby zwiedzić całą Skandynawię.

 

Kadra zuchowa:


trop. Weronika Bujakowska
Funkcja:
 drużynowa 1 GZ „Kubusie Puchatki”
Uczęszcza do XI LO. W harcerstwie od 2011 roku. Ukończyła kurs przybocznych „Na słońce”. Wolny czas poświęca przyjaciołom. Lubi też grać w koszykówkę i czytać książki. Pozytywną energię stara się czerpać z harcerstwa. Jeste bardzo pozytywną osobą, chętnie poznaje nowe osoby. Praca w gromadzie daje jej dużo satysfakcji, uśmiechu na twarzy i pomysłów.

 

pwd. Aleksandra Wilk HO
Funkcja: drużynowa 2 GZ „Polne Kwiatki”, członek komendy szczepu ds. zuchowych
Obecnie drużynowa, a poprzednio przyboczna w „Polnych Kwiatkach”. W szczepie od zucha – od 2003 roku. Praca z zuchami daje jej gigantyczną porcję energii. Lubi nauki ścisłe i ich najświeższe nowinki – jest studentką Fizyki Medycznej na AGH. Dodatkowo jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej st. II. Gdy uda się jej wygospodarować chwilę wolnego czasu chodzi na basen, jeździ na rowerze i czyta. Kocha muzykę i poświęca jej możliwie jak najwięcej czasu.

ABilskapwd. Angelika Bilska HO
Funkcja: drużynowa 4 GZ „Krasnoludkowy ród”
Drużynowa, a wcześniej przyboczna 4 GZ „Krasnoludkowy Ród”. Harcersko udziela się też w 336 KDW „Bastion”. Ukończyła kurs przewodninkowski, posiada również odznakę „Ratownik ZHP” przyznawaną po ukończeniu Wędrowniczego Kursu Pierwszej Pomocy. Studentka pierwszego roku polonistyki-komparatystyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje się muzyką, literaturą, pisarstwem i jazdą konną. W wolnym czasie spotyka się z przyjaciółmi i uwielbia próbować coraz to nowszych rzeczy.

ACislo2sam. Joanna Cisło
Funkcja: drużynowa 16 GZ „Żeglarze Czarnej Perły”
W ZHP od 2008, ukończyła kurs przewodnikowski „Bushido” 2013. Studentka Historii na Uniwersytecie Jagielońskim. Pasjonatka historii i sztuki, lubi zwiedzać nowe miejsca. Uwielbia atmosferę muzeów, ale najchętniej spaceruje po zaułkach miast lub… lasach. Drugą jej pasją są musicale, szczególnie te sceniczne, ale też ich ekranizacje. Praca z gromadą daje jej wiele satysfakcji i motywuje do ciągłych poszukiwań. Fanka (prawie) wszystkiego co brytyjskie, w szczególności zespołu Queen i pogody.

Mastalerzstronasam. Natalia Mastalerz
Funkcja: drużynowa 19 GZ „Kraina Oz”
Uczennica pierwszej klasy XI LO. W harcerstwie od 2011 roku, na początku zastępowa w 346 KDH „Destemido”, później przyboczna, a obecnie drużynowa w 19 GZ „Kraina Oz”. Ukończyła kurs przewodnikowski „Korona Ziemi” i (z wyróżnieniem!) kurs drużynowych „Kombinacja”. Interesuje się zwierzętami i w przyszłość chcę z nimi pracować.

 

JaworskistronaKrzysztof Jaworski
Funkcja: przyboczny 1 GZ ”Kubusie Puchatki”
W ZHP od 2008 roku. Uczeń XII LO w klasie o profilu humanistycznym. Ukończył kurs zastępowych „HIT”. Interesuje się sportem, lubi też spędzać czas z przyjaciółmi.

 

 

Chaberstrona

trop. Julia Chaber
Funkcja: przyboczna 2 GZ „Polne Kwiatki”
W harcerstwie od 2011 roku, obecnie przyboczna w 2 GZ „Polne Kwiatki”. Ukończyła kurs zastępowych „HIT”. Uczennica drugiej klasy w gimnazjum nr 46. W wolnych chwilach czyta książki i interesuje się literaturą, ale nie pogardzi też dobrym serialem!

 

 

Widłostronatrop. Daria Widło
Funkcja: przyboczna 2 GZ „Polne Kwiatki”
W ZHP od 2011 roku, – wcześniej harcerka w 345 KDH „Orion”, obecnie przyboczna w „Polnych Kwiatkach”. Ukończyła kurs zastępowych „ImPossible 2.0”. Prywatnie uczennica Gimnazjum nr 9, pozytywnie zakręcona na punkcie języków obcych, muzyki i gotowania.

 

 

Brończak1

trop. Wiktoria Brończak
Funkcja: przyboczna 4 GZ „Krasnoludkowy Ród”
W harcerstwie od 2009 roku. Ukończyła kurs zastępowych „Hogwart”. Prywatnie uczennica gimnazjum nr 46 w klasie o profilu DSD. Uwielbia pracować z zuchami, które dostarczają każdemu dobrego humoru, lubi też oglądać filmy oraz spacerować po mieście. Fanka piłki nożnej i pieszych wycieczek.

 

Emilia Głowacz
Funkcja: przyboczna 19 GZ „Kraina Oz”
W harcerstwie od 2013 roku. Szeregowa, a potem zastępowa w 207 KDH Żagiew. Następnie podzastępowa w 335 KDSH Niewidzialni. Ukończyła kurs zastępowych „Hogwart” 2016 oraz kurs przybocznych „U Źródła” 2017/2018. Praca z zuchami dostarcza jej wiele radości i satysfakcji. Uwielbia jeździć na biwaki i poznawać nowych ludzi. W wolnym czasie, poza harcerstwem, lubi tańczyć oraz wymyślać historie, które bardzo często zapisuje.

 

Kadra harcerska:

KMarszalikpwd. Katarzyna Marszalik HO
Funkcja:
 drużynowa 207 KDH „Żagiew”
Uczennica VI LO w klasie dwujęzycznej o profilu humanistycznym. W ZHP od 2010. Ukończyła kurs przewodnikowski „Korona Ziemi” i kurs drużynowych harcerskich „Kombinacja”. Entuzjastycznie nastawiona i pełna energii do pracy z drużyną. Do jej zainteresowań należą języki obce, motoryzacja oraz kulinaria.

 

Kutajstronaodk. Szymon Kutaj
Funkcja:
 drużynowy 208 KDH „Hakratury”
W harcerstwie od 2011 roku. Ukończył kurs przewodnikowski „Korona Ziemi” oraz kurs drużynowych „Kombinacja”. Uczęszcza do pierwszej klasy o profilu biologiczno-chemicznym w III LO. W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze, rolkach i deskorolce oraz słuchać muzyki. Jego pasją jest również chodzenie po górach.

 

Czerniakstronaćw. Mateusz Czerniak 
Funkcja:
 drużynowy 345 KDH „Orion”
W 345 KDH „Orion” jest od  2011 roku. Ukończył kurs przewodnikowski „Korona Ziemi” i kurs drużynowych harcerskich „Kombinacja” Uczeń III LO w klasie o profilu prawniczym.  W wolnych chwilach jeździ na rolkach, gra w piłkę nożną oraz ogląda filmy. Bardzo lubi podróże, a jego największą pasją są zbiórki „Orionu”.

  


Wiśniewskastronasam. Joanna Wiśniewska

Funkcja: drużynowa 346 KDH „Destemido”
Uczennica pierwszej klasy XII LO w Krakowie. Do harcerstwa należy od 2012r. Wcześniej podzastępowa i przyboczna w 346 KDH Destemido, od czerwca 2017 drużynowa. Ukończyła kurs przybocznych „Kurs na słońce”, oraz kurs przewodnikowski „Korona Ziemi” i kurs drużynowych „Kombinacja”. Wolny czas poświęca na rysowanie i słuchanie muzyki, oraz oczywiście harcerstwo.

 

Pietrzakstrona

trop. Zofia Pietrzak
Funkcja: przyboczna 207 KDH „Żagiew”
W harcerstwie od 2010 roku. Ukończyła kurs zastępowych. Uczennica drugiej klasy Salezjańskiego Gimnazjum Publicznego. Bardzo lubi śpiewać i grać w piłkę ręczną, ale największą jej pasją jest harcerstwo (a ulubioną techniką harcerską samarytanka).

 

 

Derwiszstronaodk. Kacper Derwisz
Funkcja: przyboczny 208 KDH „Hakratury”

 

 

 

odk. Paweł Paciorek
Funkcja: przyboczny 208 KDH „Hakratury”

 

 

 

Starzykstronaćw. Rafał Starzyk
Funkcja: przyboczny 345 KDH „Orion”
Harcersko – przyboczny 345 KDH Orion, z drużyną związany od 4 lat. Prywatnie uczeń technikum poligraficznego w klasie o profilu „grafika komputerowa”. W wolnych chwilach uwielbia tworzyć grafikę.

 

 

ćw. Sebatian Ptasznik
Funkcja: przyboczny 345 KDH „Orion”
Z 345 KDH „Orion” związany od dwóch lat. W 2018 roku ukończył kurs przewodnikowski „Korona Ziemi „. Jest uczniem III LO w klasie o profilu matematyczno – fizycznym. W wolnym czasie uwielbia jeździć na rowerze, spotykać się z przyjaciółmi, czytać książki oraz oglądać filmy.

 

 

WWoszczynska

pion. Wiktoria Woszczyńska
Funkcja: przyboczna 346 KDH „Destemido”
Do harcerstwa należy od 2011 roku. Posiada patent zastępowej i przybocznej. Uczennica drugiej klasy XI LO. W wolnym czasie lubi rysować, grać na gitarze, w siatkówkę. Uwielbia podróżować.

 

 

Raźnystronaodk. Grzegorz Raźny
Funkcja: przyboczny 346 KDH „Destemido”
Uczeń pierwszej klasy XI LO o profilu językowo-turystycznym, w ZHP od 2012. Pozytywnie nastawiony do pracy z drużyną, w wolnym czasie lubi jeździć na rolkach, bardzo lubi podróżować

 

 

Kadra starszoharcerska:

Łobazastronaćw. Jakub Łobaza
Funkcja: 
drużynowy 334 KDSH „Hadrenalien”
W ZHP od 2006 roku. Funkcję drużynowego „Hadrenalien” objął w 2016 roku, wcześniej będąc przybocznym w tej drużynie i w 208 KDH „Hakratury”. Absolwent klasy biologiczno – geograficznej w XIII LO im. Bohaterów Westerplatte. Zainteresowany przyroda i muzyką, pasjonat jazdy na rolkach oraz oczywiście harcerstwa.

 

KSzczurek

pwd. Krzysztof Szczurek HO
Funkcja: drużynowy 335 KDSH „Niewidzialni”
Do ZHP należy już dziewiąty rok, wcześniej pełnił funkcję przybocznego w 346 KDH „Destemido”. Ukończył kurs przewodnikowski „Korona Ziemi” i kurs drużynowych „Hutomatograf”. Interesuje się programowaniem, kinem przygodowym oraz wszelkiej maści grami planszowymi. Nieustannie starający z nadzieją patrzeć na każdą sytuację.

 

GPietapwd. Gabriela Pięta HO
Funkcja: przyboczna 335 KDSH „Niewidzialni”
W ZHP od 2007 roku. Uczennica Publicznego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego na profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym. Ukończyła kurs przybocznych „Kurs na słońce”, kurs przewodnikowski „Veni, Vidi, Vici” oraz (z wyróżnieniem!) kurs drużynowych starszoharcerskich „Kombinacja”. Posiada również odznakę „Ratownik ZHP” przyznawaną po ukończeniu Wędrowniczego Kursu Pierwszej Pomocy. Prywatnie gra na gitarze, jeździ konno oraz tańczy Zumbe.

 

Kadra wędrownicza:

AOstromeckipwd. Adrian Ostromęcki HO
Funkcja: drużynowy 336 KDW „Bastion”
W harcerstwie od 2007 roku. Jego pasją jest sztuka walki oyama karate oraz dbanie o sprawność fizyczną. Interesuje się komputerami i tworzeniem oprogramowania, czym zajmuje się w wolnych chwilach. Jeździ na rolkach i rowerze, zimą preferuje snowboard, lubi też gotować. Uczy się japońskiego, potrafi też grać na gitarze. Ukończył kurs przewodnikowski „Avengers”, posiada również odznakę „Ratownik ZHP” przyznawaną po ukończeniu Wędrowniczego Kursu Pierwszej Pomocy.

Przyjaciele