Obóz 2015

Godziny powrotu z obozu:
30 lipca (czwartek) planowana godz. przyjazdu pociągu: 11:36, Dworzec Kraków Płaszów

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

27 lipca 2015 r.

Dzień dzisiejszy to data bardzo ważna dla każdego ambitnego harcerza, bo to właśnie dzisiaj popisać można się swoją wiedzą harcerską na biegu na stopnie!

26 lipca 2015 r.

Zuchy mogły sprawdzić nabytą przez siebie wiedzę na grze z elementami pierwszej pomocy. Po wycieczce do kościoła, odbył się zwiad po Rusinowie. Tego wieczora na zuchy czekała specjalna niespodzianka – gra terenowa organizowana przez podobóz harcerzy!

_26_1

_26_2

25  lipca 2015 r.

Po ulewie, harcerze wzięli udział w grze survivalowej, zamiast spania w przemoczonych chatkach.

Zuchy, mimo iż w ich obrzędowości wody pod dostatkiem, postanowiły schować się przed deszczem na świetlicy, gdzie odbył się seans filmowy Małej Syrenki. Po południu mikrokursy z samarytanki. Najdzielniejsze zuchy mogły wziąc udział w grze nocnej z podchodami.

24 lipca 2015 r.

Zuchy cały dzień wraz z bohaterami Gdzie jest Nemo, zapoznawali się z szyframi i metodami szybkiego zapamiętywania. Z uwagi na bardzo sprzyjające warunki pogodowe, nie obyło się bez plażowania,

Harcerze ze Szczepu Tęczowy przygotowywali się do chatek w trakcie zajęć praktycznych,

_24_1

23 lipca 2015 r.

Dzisiaj, w całym obozie od brzasku słychać było co będzie działo się wieczorem… z każdego namiotu wydobywały się śpiewy i okrzyki zuchów i harcerzy trenujących przez festiwalem, na którym prezentowana była piosenka harcerska, zuchowa, spektakl „Mała Syrenka”, oraz skecze podobozów harcerskich.

_23_3

_23_4

_23_1

_23_2

22 lipca 2015 r.

Cały dzień spędziliśmy na wycieczce w Kołobrzegu, w którym czekały nas takie atrakcje jak m.in. latarnia morska, muzeum 6D, pyszny obiadek i gra miejska z ciekawymi punktami. Dzień był bardzo udany, a w dodatku słoneczny. Na zakończenie zapolowaliśmy do wspólnego zdjęcia.

_22_2

_22_1

_22_4

_22_3

21 lipca 2015 r.

Port Royal przygotowuje się do abordażu! Sklecili swoje własne niezatapialne łodzie, nadali im napęd by wieczorem przygotować się do wodowania i chrztu bojowego! Oprócz przyjemności, majtkowie dbali o porządek w swoim Porcie, w trakcie popołudnia gospodarczego.

Zuchy poszły w ślady harcerzy, po praniu i sprzątaniu, przygotowaniu do jutrzejszej wycieczki, wraz z Rybkami z Ferajny zapoznały się z Praeem i Obietnicą Zucha.

Aurelien, pochłonął się trudami budowy zamków z piasku oraz wieczorem bitwą na kolory, w celu odbicia zakładnika.

_21_1

_21_2

20 lipca 2015 r.

Ostatni Atol nie odpuścił tępa ostatniego dnia wędrówek! Maszerowali aż do wieczora, a najwytrwalsi zawędrowali jeszcze do Jarosławca gdzie pod okiem czujnego sternika udali się na rejs po Bałtyku.

W tym czasie w obozie wrzawa; przekupki rodem z rynku krakowskiego, sprzedające swoje wyroby artystyczne i kulinarne.

Zuchy zgłębiały tajemnice Rybek z Ferajny, z pomocą Oskara. Aurelien tężył swoje głowy nad grą strategiczną, opartej na strukturze ZHP.

_20_3

_20_4

_20_5

_20_2

_20_6

19 lipca 2015 r.

Ku uciesze harcerzy ze Szczepu Tęczowy, wędrówki zakończyły się, rzecz jasna pełnym sukcesem-podobóz przebył całą zaplanowaną wcześniej trasę!

Niestety wieczorem pogoda nie sprzyjała marszowi dzielnych harcerzy starszych i wędrowników, którzy skryli się na noc w wiejskim obiekcie sportowym w Postominie, gdzie osuszyli się i nabierali sił do ostatniego dnia wędrówek,

Reszta obozu pochłonięta była przygotowaniem do targów artystycznych i festiwalu. Nie obyło się rzecz jasna bez wizyty w kościele w Rusinowie.

18 lipca 2015 r.

W ślady za Aurelienem wyruszył Ostatni Atol – podobóz harcerzy starszych i wędrowników. Ich wędrówka piesza – bardziej wymagająca, z uwagi na ich imponujące możliwości. Przemierzali bezkresne pola polskiej pszenicy.

Zuchy wzięły udział w olimpiadzie sportowej, w trakcie której zdobyć mogły uśmiechy dla smutnego Posejdona.

Aurelien wymęczone drugim dniem wędrówek, nabierało sił w Barzowicach, gdzie nocowali przy zapachu grilla.

_1

_2

17 lipca 2015 r.

Po długich i skrupulatnych przygotowaniach Aurelien wyruszył w trasę! Rozpoczął się pierwszy dzień pieszej wędrówki podobozu Harcerzy ze Szczepu Tęczowy. Pierwszy nocleg w świetlicy wiejskiej w Cisowie.

Cały Szczep Halny celebrował uroczyście święto Szczepu, do kolacji fabularną grą terenową śladami Mariusza Zaruskiego, dzień zakończył uroczystym ogniskiem, na którym przyznane zostały plakietki i odznaki Szczepu. Wieczór nie szczędził też od wzruszających przekazań funkcji drużynowych, objęcia funkcji przybocznych przez nowych śmiałków.

Zuchy ze Szczepu Tęczowy, pozostające na warcie w podobozie, zajęły się plażowaniem oraz budową konstrukcji piaskowych. Wieczorem wzięły udział w dniu gromad pod okiem swoich druhen.

_1

_2

16 lipca 2015 r.

Port Royal szkolił się w kunszcie gotowania, na kuchni polowej której pozazdrościłaby sama Magda Gestler.

_1

_2

15 lipca 2015 r.

Pomiędzy trudnościami dnia codziennego na harcerskim obozie, podobozy harcerskie zażywają chwili relaksu nad pięknym Bałtykiem!

_4

_1

_2

14 lipca 2015 r.

Podobóz zuchowy odwiedził Łebę, gdzie odwiedził duże muzeum wielkich dinozaurów. Pogoda cały dzień nam sprzyjała, było ładnie i słonecznie. Aurelien jak co wieczór rozegrało wielki turniej rycerski!

_1

_2

_4

_3

13 lipca 2015 r.

U nas pogoda nieco lepsza, słonko wychodzi, ale niestety na plaży wciąż czerwona flaga, ale nie przeszkadza to naszym zuchom i harcerzom w zabawie. Harcerze z Tęczowego mieli zajęcia praktyczne – kilka zajęć biletowanych tzn. że uczestnicy mogli wybrać jedne z zajęć, które im pasuje spośród: miecznictwa, łucznictwa, hand made, survivalu i dyplomacji. Harcerze z Halnego dokańczali pionierką, a także mieli śpiewanki oraz zajęcia relaksacyjne – joga, medytacja. Harcerze starci w dalszym ciągu wykazywali się umiejętnością posługiwania się pił, siekier, gwoździ i młotków tworząc ciekawe konstrukcje drewniane. Dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem pełnym zabaw :).

_2

_1

12 lipca 2015 r.

Niedziela to dzień, w którym ruszyliśmy z programem. Zuchy bawiły się w hawajskich klimatach – miały m.in. tańce integracyjne, a harcerze z Tęczowego celebrowali przybycie rycerzy do królestwa „Aurelien”, a także odbyli pierwszą walkę z wrogim państwem (pragniemy nadmienić, iż wyszli z niej zwycięsko ;) ), harcerze z Halnego wciąż walczyli z pionierką obozową jak i HSiW.

_1

_2

11 lipca 2015 r.

Od poranka walczyliśmy z pionierką obozową – zuchy stroiły swoją podwodną krainę, harcerze z Tęczowego zbudowali wartownię królestwa, harcerze z Halnego stworzyli swoją piracką wyspę, a harcerze starsi i wędrownicy ukończyli swoje prycze i przystroili podobóz w klimacie filmu „Podwodny świat”. Udaliśmy się również na plażę, mimo iż sztormowa pogoda niezbyt sprzyjała. Dzień zakończyliśmy apelem całego zgrupowania Halny&Tęczowy i pamiątkowym zdjęciem.

_2

_1

_3

10 lipca 2015 r.

Przybyliśmy na bazę na śniadanie, przywitała nas nieco deszczowa pogoda. Po śniadaniu zuchy i harcerze rozpoczęli swoją pionierkę obozową – – budowę bram, ogrodzeń, całego wystroju, natomiast harcerze starsi i wędrownicy zabrali się za szykowanie pryczy, by mieć na czym spędzić noc :). Jeszcze przed obiadem harcerze z Tęczowego przywitali się z morzem, po obiedzie natomiast zuchy miały zwiad po najbliższej okolicy, a pod wieczór harcerze z Halnego mieli swój pierwszy kominek obrzędowy, którym rozpoczęli piracką przygodę.

1

2

9 lipca 2015 r.

Wyruszyliśmy punktualnie, podróż długa, męcząca, ale szczęśliwie dotarliśmy na miejsce.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Gorąco zapraszamy zuchy oraz harcerzy na obóz w Jarosławcu. Tegoroczne wakacyjne 3 tygodnie spędzimy nad urokliwym polskim morzem :-)

Data wyjazdu: 9.07.2015

Zbiórka: godz. 17:00, Dworzec Kraków Płaszów

Prezentacja:obprez2

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Termin obozu: 9 – 30 lipca 2015

Miejsce wyjazdu: Jarosławiec

Koszt obozu: 1050 zł

Kadra:
Komendant: phm. Karol Kuźniarowski – 692 399 535
Finanse: pwd. Monika Suchy – 690 290 181
Pion zuchowy: pwd. Maria Tynor – 537 046 772
Pion harcerski: pwd. Karolina Marat – 668 279 246
Pion starszoharcersko-wędrowniczy: Jakub Chajdecki – 511 319 525

Jak zgłosić dziecko na obóz?
1. Dokonaj wpłaty bezzwrotnej zaliczki w wysokości 300 zł na konto szczepu (numer podany poniżej)
2. Przyjdź z potwierdzeniem przelewu zaliczki na dyżur przedobozowy, który odbywa się w każdy czwartek w godz. 18:00 – 19:00 w SP na os. Krakowiaków 47 w ‚instruktorce’ (sala nr 6).
Na tym dyżurze dziecko zostaje wpisane na listę uczestników, otrzymuje się kartę kwalifikacyjną oraz regulamin. Jest to czas, w którym odpowiemy na Państwa pytania związane z obozem. (gdyby termin nie pasował, prosimy o kontakt z Komendantką Szczepu, phm. Ewa Stokłosa tel. 510 945 940)
3. Oddać wypełnioną kartę i podpisany regulamin.
4. Wpłacić pozostałą część należności tj. 750 zł do 10 czerwca.
5. Przyjść na Spotkanie obozowe z Rodzicami i Uczestnikami 11 czerwca – jest to spotkanie organizacyjne, na którym zapoznamy Państwa z dokładnymi godzinami wyjazdu, a dzieci poznają swoje zastępy oraz obrzędowość.

Numer konta bankowego:
57 8591 0007 0020 0055 5874 0005
Hufiec ZHP Nowa Huta Szczep Tęczowy

Wyposażenie uczestnika wyjazdu:
informator_obóz

 

Slajdy prezentowane na spotkaniu informacyjnym:
prezentacja obozowaprez_szczeo

Oboz15_promo

Przyjaciele